Kaszubskie miejsca pamieci

Jeśli masz problemy z badaniem swoje drzewo genealogiczne, to może można dowiedzieć się czegoś z mojego doświadczenia tutaj. Ja dostałem nigdzie z tym przodka urodzenia, małżeństwa lub zgonu – on lub off-line – a następnie wizyta szansa rodzinie Historia Serwisu i godzinę lub dwie, patrząc na transkryptów i mur w mojej historii rodzinnej badań przyszedł zawalić! To, wraz z myśleniem wariantów pisowni nazwisk, otworzyła nową linię do mnie.

Moja linia ojcowska w Dartmouth, Devon, Wielka Brytania zawsze była nieco frustrujące, gdy zapisy spisu zabrakło w 1841. To, oczywiście, jest najwcześniejszym dostępne on-line dla Anglii spisu tak, że po tym, że muszę zacząć patrząc na parafii dokumentacja. Pracowałem się, że moje trzy razy pradziadek nazywał się John Thorn oraz z informacji podanych w zbiorach spisowych Wiedziałem, że urodziła się około 1795 roku i jego żony Elżbiety, w około 1798 roku.

Jako członek Towarzystwa genealogów w Goswell Road, Londyn EC1. Zdawałem sobie sprawę, że SOG ma największą kolekcję parafii Records w Wielkiej Brytanii na mikrofilmach. Oni także dostał jakieś zapisy rejestrów parafialnych w bibliotece.

Niestety zapisy parafialne Dartmouth nie zostały mikrofilmach, ale wybór książeczek Devon Family History Society of małżeństw niektórych kościołach w mieście, w tym św Zbawiciela, były dostępne. Skanowanie jedną książkę dla wszelkich prawdopodobnych przodków i notuje, że w dniu 13 kwietnia 1817 r Jan Thorn poślubił Elizabeth Sissell. Dzięki tej próbnej ołowiu, uderzę w Internecie. Szukałem jakichkolwiek dowodów, że było to małżeństwo z moich przodków. Otworzyłem stronę Dartmouth-history.org.uk należącej do Dartmouth Archiwów i wiedząc, że ta grupa dobrowolne marcin wilk – oprawa muzyczna i świetlna Historia miał bardzo dobrą sekcję historię rodziny, w tym transkrypcji chrztów, pogrzebów, ślubów i ewidencji ludności. Mogłem czytać te same dane, co widziałem w Londynie, na tej stronie niszowych. Informacje rozpoczęła się w 1586 roku i prowadził do 1850 roku! Nie było małżeństwo Jana Elizabeth i tym razem zauważyłem, że świadectwo zostało podane jako John Adams i Sunass (sic!) Sissell. Zrobiłem założenie, że ta konkretna osoba była częścią rodziny panny młodej i może być jej ojcem, ale nazwa Sunass dał mi wielkie zaniepokojenie, gdyż po prostu nie wydaje się słuszne i pomyślałem, że może to nie była czytelna dla transkrypcji.

Po wykonaniu historię rodziny od kilku lat, jestem świadomy, że nazwy mogą być przepisywane nieprawidłowo. Może spisane jako transkrypcji widział je (tak jak dyktuje najlepszych praktyk) i nie zmienia się wygodnie zmieścić się z tym, co uważa się za prawidłowe. Zastanawiałam się, czy zarówno imię, a drugie nie została spisana przez osobę, o której mowa, ponieważ mogą one również być analfabetami. Kiedy przyjeżdżają zrobić własne badania należy mieć na uwadze tę kwestię. Pastor mógł błędnie nazwę pisanie go jako usłyszał wypowiedziane do niego i tak, że „Sissell” mógłby być „Cecil” lub coś zupełnie innego. Jeśli chodzi o Sunass – w tym czasie miałem pojęcia, co to mogło być!

Nie było wystarczająco wcześnie rekordy chrztu dla Johna i Elizabeth na stronie internetowej Archives Dartmouth, ale otworzył inną przeglądarkę i nawigować do Świętych w Dniach Ostatnich (LDS) stronie internetowej lub FamilySearch.org i tu zrobiłem poszukiwanie chrzciny Elżbiety i był prowadzić do chrzest w jednym z innych kościołów w Dartmouth, St PETROX, w dniu 16 września 1878 roku córka James i Sarah Sissill był jednym Elżbieta Ogrodnik Sissill – i tu zauważyć, że pisownia nie zmieniło się Sissill z „ja” i a nie „e”. Ta płyta sprawiła, że ??zastanawiam się, czy świadkiem małżeństwa Elżbiety mogło być jej ojcem „James”, co zostało zinterpretowane jako „Sunnas”, ponieważ płynąca „J” dla Jamesa wyglądała jak „S”, a pozostałe litery zostały błędnie zinterpretowali jako „u” na „a” i podwójne „n” jako „m”.

Chodzi mi o to co uważać na nazwy i ich pisowni. Przed poziom alfabetyzacji wzrósł wśród ogółu społeczeństwa, nasi przodkowie nie opierają się bardzo mocno na wikariusza spisując swoje imiona, jak brzmiały one do niego.

Ten sukces był bo znajduje Historia internetowej Dartmouth, a następnie wykorzystywane ich zasobów w połączeniu z innych stron internetowych, takich jak familysearch.org. Mógłbym wtedy brać nazwy i dane dalej szuka zgonu dla Johna Branton Thorn i jego żona Elżbieta Ogrodnik Thorn, gdyż zmarł po rejestracji cywilnej zgonów miała miejsce w 1837. Stąd fizycznej wizyty w Urzędzie Devon Record się patrz zapisy parafialne może być następnym krokiem.

Pierwsza lekcja jest taka, że ??zawsze należy szukać, aby zobaczyć, jakie inne badania mogą być wykonywane na obszarze wasi przodkowie pochodzą, a które jest publikowane w Internecie. Jeśli natkniesz się na historii rodzinnej, społeczeństwa lub grupy lokalnej historii z witryny internetowej, można się ze swoich publikacjach oraz na stronach internetowych być dowolnego wykorzystania w waszych badań? Po drugie, należy pamiętać o błąd ortograficzny nazw i zachować swój umysł otwarty na propozycje. W moim przypadku muszę myśleć o innych ortografii dla Sissells lub nazw, które mogą brzmieć jak Sissell aby mogły prześledzić tę linię wstecz dalej i zburzyć mur ceglany.