Odnajdz swoich kaszubskich przodkow

Odnajdz swoich kaszubskich przodkow

Drzewie genealogicznym: Osiem wielkie zasoby Genealogia się dowiedzieć, kim byli przodkowie

Jeśli chcesz się dowiedzieć ciekawych odkryć o swoich przodkach, dowiedzieć się, kiedy twoi przodkowie przybyli do tego kraju i dokładnie tam, gdzie istnieją ogromne zasoby Genealogia, zarówno online, jak i offline, aby Ci pomóc.http://www.oskmini.pl/szkola,3,pl.html Po ośmiu zasoby są stosunkowo niedrogie, albo za darmo, do użycia w budowaniu swoje drzewo genealogiczne.

1: Idź do lokalnej biblioteki publicznej – Porozmawiaj z bibliotekarzem.

Najlepszym pierwszym zasobem genealogii jest wewnątrz biblioteki: bibliotekarza. Twoja biblioteka może mieć ulotek, arkuszy, czasopism, książek Genealogia, materiał odniesienia, dostęp do komercyjnych baz danych i wiele innych. Musisz poprosić bibliotekarza, co jest dostępne w bibliotece, a także, co może być wniesiona do biblioteki (mikrofisze, pożyczki między biblioteką i więcej). Bogactwo zasobów są dostępne dla Ciebie, aby znaleźć swoich przodków.

2: Zbadaj się z lokalnym genealogiczne lub Historical Society.

Z regularnych spotkań, możliwości edukacyjnych, biuletyn, biblioteki profesjonalnych genealogów amatorów i ekspertów, lokalny lub regionalny społeczeństwo genealogiczna jest przepełniony wielkich bezpłatne lub niedrogie zasobów. Składki członkowskie są bardzo rozsądne za usługi można uzyskać dostęp. Jako członek, można również usłyszeć pierwsze lokalne konferencje genealogiczne lub specjalne wydarzenia, przyspieszając swoją naukę o tym, jak dowiedzieć się, kim byli przodkowie.

3: Genealogia darmowy newsletter w Internecie.

Darmowe e-biuletyny z genealogów lub firm genealogicznych są doskonałymi zasobami. Jak spojrzeć na miejscu genealogicznych online wyszukiwać za nim na bezpłatny newsletter. Przykłady można znaleźć w Family Tree Magazine ProGenealogists, stracił Cousins, Świat Vital Records, przodków, Legacy Family Tree, RootsMagic, i wiele innych. Pełen praktycznych informacji na tematy ogólne lub bardzo specyficznych, biuletyny są świetne sposoby, aby dowiedzieć się, jak zrobić badania genealogiczne.

4: Message Boards forum.

Czy wasi przodkowie z Kanady, Niemiec, Irlandii, Szwecji, czy innych miejscach? Nie jest prawdopodobne, aby być gdzieś Forum na ten kraj lub region w kraju. RootsWeb jest jednym z największych, z desek nazwisko, regionalne, historyczne i innych płyt. Sprawdź je i kliknij na link, który wyjaśni jak zrobić wielki post, jeśli okaże się doskonałą płytę wiadomość do swoich celów. Spójrz na innych forach w regionach dawnych rezydencji swoich przodków, istnieje tak wiele w Internecie. Szukaj „tablicy komunikatów i -topic-„, aby zobaczyć, czy jest to płyta komunikat na przykład Irlandia (co najmniej 7). Dawno zaginiony kuzyn znalazł mnie na forum, więc staram się regularnie szukać ich na więcej informacji!

Odnajdz swoich kaszubskich przodkow

5: Nazwisko stowarzyszenia, stowarzyszenia rodzin lub społeczeństwa.

Byłem bardzo szczęśliwy, że 5 z mojego przodka linii rodzinnych z rodziną lub nazwisko skojarzenia z profesjonalnym poziomie zbadane drzew genealogicznych można używać od razu, źródeł i wszystkich. Co za wspaniały dar dla moich osobistych badań genealogicznych! Z historią, dokumentów, zdjęć, map i więcej, grupa nazwisko może być dostępna dla jednego lub kilku swoich przodków lub linii przodek dostępne bezpłatnie lub po bardzo niskich kosztach członkostwa. Szukaj „-a surname- i stowarzyszenia rodzinnego” i zobaczyć, co pojawia się w Internecie. I otrzymywać newsletter z kilku stowarzyszeń; kolejny zaktualizowała informacje dostępne w Internecie z członkostwa. Doskonałe zasobów.

6: Wolny: Bazy danych, wykresy, formularze.

Dużo jest wolny Internecie tych dni, lub dostępne w lokalnej bibliotece. Poniższe Spisy dowolnie przeszukiwać i przeglądać: 1881 brytyjskim, 1881 Kanada, USA 1880 na większości stron. W Kanadzie, Automatyczna Genealogia zapewnia swobodny dostęp do wyszukiwania i przejrzeć spisy z 1851/1852, 1901, 1906, 1911. W Wielką Brytanią, freeBMD pomoże Ci znaleźć narodzin swoich przodków, małżeństwo, śmierć rekord więc można zamówić kopię. Olive Tree Genealogia Darmowy przeszukiwanie list statków pasażerskich z początku 1600 roku. Biblioteka Archiwa Kanada zapewnia bezpłatne wyszukiwanie i przeglądanie wielu dokumentów, rejestrów, spisów i innych.

Wykresy i formy są swobodnie dostępne, aby pomóc utrzymać uporządkować przodków, dokumenty, historię badań, korespondencji i innych. Sprawdź na dowolnej stronie genealogicznej dla swoich postaci wolnej lub Rozpoczęcie przedmiotów. Nawet strony rządowe, które zapewniają wszelkie informacje genealogii będą jakieś formularze do pobrania i wykresy do nasze domy balik użycia. Sprawdź na liście Cyndi, aby znaleźć żadnych konkretnych witryn, które zapewniają bezpłatne formy.

7: FamilySearch i historii rodziny Centers.

Największa na świecie baza danych genealogicznych zapisów jest dostępna za pośrednictwem prac Mormoni Kościoła, Kościoła Świętych w Dniach Ostatnich (LDS) w Utah. Urzędowych dokumentów i rejestrów na całym świecie, aby indywidualnie złożonych drzewa genealogiczne, FamilySearch ma wiele źródeł, aby pomóc. Pamiętaj, aby szukać dowodu lub źródła szczegóły w każdym drzewie lub osoby fizycznej, jak szukać. W Family History Center (FHC) w swojej społeczności, istnieje więcej zasobów, jak również, takie jak bezpłatny dostęp do komercyjnych baz danych, książki, mikrofilmy z powszechnie wyszukiwane rekordy w poszczególnych krajach. Obsadzone przez kompetentny i pomocny ochotników, FHC jest doskonałym źródłem informacji dla budowania drzewa genealogicznego.

8: Wolne Oprogramowanie Drzewo rodziny.

Aby utrzymać swoje drzewo genealogiczne organizowane szczegóły, zdjęcia, historie, dowód / źródła i więcej, dostępne są liczne programy. Dwie wersje są darmowe (a) Standardowa wersja Legacy Family Tree (a „Deluxe” wersja jest US $ 29.95) lub (b) oprogramowanie PAF dostępne w witrynie FamilySearch (po prawej stronie strony). Bazy komercyjne niekiedy drzewo genealogiczne oprogramowanie za darmo z subskrypcji jednego roku; zadzwonić i zobaczyć, co jest możliwe. Sprawdź na liście Cyndi za porównań programów. Zacznij łatwo z programem, który pomaga wykonać wszystkie niezbędne kroki, aby zbudować swoje drzewo genealogiczne.

Te osiem wielkich zasobów powinno pomóc każdy początkujący genealogią trzymać się budżetu ucząc się wiele o badania ich przodków. Korzystaj ze swoich poszukiwań.

Wpis zawdzięczamy

Post Categories: Baza gastronomiczna