Kaszubskie koscioly

„Jeśli pracujesz w dużej grupie, walczysz ludzką naturę.”

Tak twierdzi Nathan Zook w niedawnym artykule dla 37 sygnałów. W istocie, badania wykazały, że najbardziej skuteczne i wydajne grupy projektowe są zwykle w zakresie od 8 do 14 osób.

Odnosząc się do raportu na temat książki biznesu pisarza Antony Jay, The Corporation Człowiek, Zook mówi, że ideałem grupie historycznie oscylował wokół tego, co Jay nazywa „dziesięć-group”.fizjosport – dobry rehabilitant kraków Jabłko nazywa te grupy „zespoły 2-pizzy”, co oznacza, że ??cały zespół może być zasilany z dwóch pizz – większość swoich najlepszych produktów były wynikiem zespołach 2-pizzy. W grupie tej wielkości, decyzje są podejmowane szybko i zbiorowo, wysiłek jest równomiernie rozłożona i działania są bardzo mobilne i szybko zwrotny.

Niech grupa uzyskać większe niż to, jednak, i to dostaje niewygodne. Decyzje muszą być formalnie omówione w serii spotkań, jako członkowie większej grupy są często z pętli. Niektórzy członkowie mogą osłabnąć lub mieć ich głosy zagłuszone przez innych, bardziej charyzmatycznych członków. Ostatecznie większe grupy przechodzą do klik i innych podgrupach jak dynamiczna grupa stara się wyrównać się wokół ideału, spowalniając pracę i stymieing postępy .

Niezależnie od tego czy prowadzi zespół projektowy w pracy, organizuje komisję kościelną lub rozpoczynając polityczny grupy działania, należy utrzymać tę dynamikę na uwadze przy wyborze swojego zespołu. Ale co to jest dokładnie, który sprawia, że ??dziesięć grupę taką skuteczną rozmiar? I w jaki sposób można z powodzeniem personelu swój zespół za optymalny?

Oto kilka czynników, należy być świadomym:

Wartość poszczególnych wkładów.

Grupy w idealnym zakresie zachęcić wszystkich do wniesienia wkładu, a składki te pozwalają być potężny i tworzyć prawdziwe rezultaty. Pozwalają one każdego z nas głos został usłyszany. Wybierając różne typy uczestników – zarówno kulturowo, osobiście lub profesjonalnie – zmaksymalizować ten dynamiczny poprzez uzyskanie korzyści z szerokiego zakresu doświadczeń, mądrości i pomysłów. W większej grupie, jednak głosy mogą zgubić lub deptane przejęte przez innych z silniejszych osobowości lub tych, którzy próbują wieprz centrum uwagi. To prowadzi nas do drugiego punktu …

Równość.

W mniejszej grupie, każdy pracuje jako spójnego zespołu i udziałów w sukces lub niepowodzenie. Tworząc grupę, która ma komplementarne umiejętności i zdolności, oraz utrzymywanie grupę w idealnym zakresie, może pomóc zapewnić, że będą one współdziałać jako bona fide zespole i pracy jako całości. Z drugiej strony, większe grupy pozwalają na różnice w ujęciu; jako grupa dzieli się, niektórzy ludzie mogą próbować ubiegać się o sukcesy innych za własne lub próbować zepchnąć niepopularne pracy lub winę na innych. Jeśli projekt wymaga więcej rąk niż idealnej wielkości grupy, jesteś o wiele lepiej by złamać go na odrębne zespoły z różnych celów i zadań niż przypisanie całego projektu do większej grupy.

Równy udział.

W małej grupie, każdy musi wyciągnąć swój ciężar lub cały projekt się nie powiedzie. Prowadzenie zespołu w idealnym zakresie zapewnia, że ??wszyscy będą trzymać się razem – grupa jest po prostu zbyt mała na to, aby pracować w inny sposób, a wygasa lub zwalnianie, aby przejść niezauważone. Większe grupy pozwalają jednak kilku członków do brzegu lub zgłaszających się mniej zaangażowane. Pozwala to również niektórzy członkowie zdystansować się od działań niepopularnych lub kontrowersyjnych, pochylanie pracy zespołowej dynamiczne. To sprawia, że ??grupa marnotrawstwem i nieefektywne z jego zasobów i praktycznie gwarantuje, że przynajmniej niektóre potencjalnie cenne składki nie zostaną wykonane.

Utrzymanie władzy i odpowiedzialności.

Ponieważ każdy ma głos i ciągnie ich wagi w małej grupie, rzeczy są bardziej skłonni do zrobienia. A ponieważ nikt nie może powiedzieć, że nie zostały w pełni zaangażowany (wiarygodnego zaprzeczenia), decyzje są bardziej prawdopodobne, aby być etyczne i dźwięk. Przy większej grupie, jednak rozpędu często marnowane na kwestie grupa konflikty, biurokracja i planowania. Dodatkowo, ponieważ większe grupy umożliwić większą anonimowość i odległości, organ może być „delegowany” do dyfuzji odpowiedzialności lub przesunięcie winy w przypadku awarii.

Zwiększona kreatywność.

Mniejsze grupy oferują więcej czasu na indywidualne wejścia, co zwiększa szanse, że ktoś będzie oferował nowy lub nowatorski wgląd które mogą znacznie poprawić projekt. Ponadto, ponieważ mniejsze grupy obligacji pełniej, członkowie często czują się bezpieczniej w oferowaniu off-the-wall lub potencjalnie kontrowersyjne pomysły, wiedząc, że oni mają mniej ludzi do przekonania, i że są one skierowane przyjazny tłum. W dużych grupach, dostając sygnał z każdego oznacza, że ??nikt nie ma czasu, aby przyczynić się więcej niż minimum. Plus, jest więcej ludzi do pomocy i uzyskać zgodę. Dlatego pomysły mają tendencję do rozliczenia wokół najmniejszego wspólnego mianownika – współpracownicy nie mogą sobie pozwolić na nikogo obrażać lub utworzyć kontrowersje, albo ryzykować zawetował. Dlatego pomysły i decyzje są gwarancją mierny.

Tworzenie zespołu projektowego gładkim bieganie czy inne grupy działania jest niezbędna przywództwa umiejętności. Choć wymaga praktyki i znajomości, aby wybrać najlepszych ludzi dla danego zadania, utrzymując koncepcję zespołu 2-pizza w umyśle będzie przejść długą drogę, aby zapewnić, że zespoły tworzone są wydajne i skuteczne, i pomóc zbudować rekord udanej lidera zespołu.

Post Categories: Baza noclegowa