Kaszubskie miasta

Kaszubskie miasta

Często lęk lub depresja jest związana z problemami w relacjach interpersonalnych. Terapia grupowa jest idealnym rozwiązaniem dla problemów interpersonalnych, jak następuje:

• Często uczucie złości, frustracji czy niezadowolenia w związkach

• Uwzględniając trudności ufając innym

• Walczy do nawiązania ścisłej (lub sensownych) relacje

• Czując, że jeden często musi podobać innym

• Powołując się na alkoholu lub narkotyków towarzysko

• Walczy do komunikowania swoich myśli, uczuć i musi bezpośrednio

• Jako kontrolę (lub łatwo kontrolowane) w związkach

• Czując, że czyjeś relacje są płytkie

• Doświadczanie lęku w sytuacjach społecznych

• Często doświadczają samotności

• Manipulowanie innych do swoich potrzeb spełnione

• Masz problemy z samooceną

Chociaż nie jest wyczerpująca lista ta ma na celu uchwycić szeroki zakres zagadnień, które mogłyby prowadzić do wniosku dołączyć do grupy międzyludzkiej.

Jeśli rozważa przyłączenie jednego z moich grup, wierzę, czytając to pomoże ci w książeczce decision.This opisuje doświadczenia grupy psychoterapii, które są oferowane, w tym, kto może korzystać z niej, jakie mogą być te korzyści, a co by się spodziewać od ciebie, jeśli dołączyć do grupy.

Czym jest Grupa Psychoterapia interpersonalna?

Interpersonalna terapia grupowa oparta jest na założeniu, że wiele z trudności, jakie ludzie mają w życiu może być rozumiany jako problemy w relacjach z innymi ludźmi. Jako dzieci uczymy sposobów zbliża się i rozmowy z innymi i sposobów rozwiązywania konfliktów z innymi. Ogólnie rzecz biorąc, te pierwsze wzory są następnie stosowane u dorosłych związków. Czasami te sposoby nie są tak skuteczne, jak mogłoby być, pomimo dobrych intencji. Grupy oferują możliwość dowiedzieć się więcej o tych "międzyludzkich" wzorców. Bardzo często objawy takie jak lęk czy nieszczęścia, złe uczucia o sobie, czy ogólnego poczucia niezadowolenia z życia odzwierciedlają niezadowalający stan ważnych związków. Grupy są zaprojektowane tak, aby być przydatna, zwłaszcza w tego rodzaju problemów. Inne metody leczenia mogą pomóc w inny sposób.

Interpersonalnej grupa terapeutyczna obejmuje 6 - 8 ludzi, którzy spotykają się raz w tygodniu przez jeden lub dwa przeszkolonych terapeutów do pracy z powodu problemów relacyjnych, które prowadzą do objawów psychologicznych lub niezadowolenia w związkach. Czasami grupy są koedukacyjne, a czasami są one zależne od płci. Każda sesja trwa grupa 75 - 90 minut.

W interpersonalnej grupowej psychoterapii jesteśmy zachęcani do tego, co jest trudne w większości naszych interakcji: Mów otwarcie i szczerze o tym, co czujemy i myślenia, dać innym konstruktywnej informacji zwrotnej i otworzyć się na informacje zwrotne o tym, jak pojawiają się na innych. W codziennym życiu, rzadko mają czas, ostrości lub odwagę badać siebie i części gramy w naszych relacjach-a nawet w jaki sposób tworzyć i utrzymywać nasze własne problemy. Często nasi lękowe, depresja i inne problemy wynikają z obawy o to, co inni myślą o nas, ale uzyskanie szczerych odpowiedzi na temat tego, co inni myślą, że mogą być trudne w naszych zwykłych interakcji.

W grupowej psychoterapii możemy nauczyć się prosić o opinie, jak wziąć w informacji zwrotnej, że są oferowane, jak myśleć za pośrednictwem wiadomości w tym informacji zwrotnej oraz jak zmienić nasze postawy i zachowania w świetle tej opinii. I dowiadujemy się, jak dać skuteczną informację do innych i pomóc im rosnąć.

Jak działa terapia grupowa interpersonalna działa?

Interpersonalna terapia grupowa jest niestrukturalnych w tym że nie ma formalnego porządku obrad każdego posiedzenia. Lider nie rozpoczyna sesję pytań i dyskusje grupowe nie są aktualne w przyrodzie.

Zamiast członkowie proszeni są na początku każdego posiedzenia

(1) świadomie zwracać uwagę na swoje myśli, uczucia i reakcje, które występują z chwili na chwilę, jak grupa zajmuje miejsce i

(2) sprawozdanie z tego, co zauważył.

Choć wydaje się to bardzo proste, ludzie często mają trudności z tym zadaniem. Większość z nas są tak przyzwyczajeni do działania na nasze myśli i uczucia, które rzadko spowolnić dostrzec, co dzieje się "za kulisami" w naszych umysłach. Niemniej jednak, co dzieje się w głębi naszych umysłów ma wpływ na nasze relacje w naszym codziennym życiu.

Kto jest gotowy do grupy psychoterapii?

grupy terapii może być bardzo pomocne, ale mogą być również bardzo trudne. Dochodowa udział grupa wymaga gotowości do podejmowania ryzyka i doświadczyć nieprzyjemnych emocji, przynajmniej na tyle długo, by myśleć o nich i starać się zrozumieć, skąd pochodzą.

Aby być dobrym członkiem grupy trzeba być ciekawi siebie i sposobu pracy, a także o innych i jak one działają. Oznacza to, że muszą być gotowi, aby spróbować dowiedzieć się, co czuje i myśli, aby spróbować wyrazić swoje prawdziwe myśli i emocje, a wszystko to w odpowiedni sposób, który może pomóc wszyscy członkowie rosnąć.

Jak stać się wycisnąć z terapii grupowej interpersonalna

Więcej można angażować się w grupie, tym bardziej będziesz z niej wydostać. W szczególności starają się zidentyfikować różne rzeczy, które można znaleźć denerwujące i uciążliwe. Staraj się być otwarty i szczery, jak to możliwe w tym, co mówisz. Czas Grupa jest cenne jest to miejsce do pracy na poważne problemy, nie tylko przekazując porze dnia. Posłuchaj trudno, co ludzie mówią, przemyśleć, co one oznaczają, i starać się sens. Możesz pomóc innym, pozwalając im wiedzieć, co ty z tego, co mówią i jak to wpływa na Ciebie. Wiele kwestii mowa w grupach są ogólne zagadnienia człowieka, z którym wszyscy możemy się identyfikować. W tym samym czasie, trudno słuchać, co inni mówią wam o waszej strony w grupie. Ten proces uczenia się od innych, jest ważnym sposobem zyskać z doświadczeń grupy.

Jednym ze sposobów myślenia o grupie jest, żeby go zobaczyć jako "żywego laboratorium" relacji. Jest to miejsce, gdzie można wypróbować nowe sposoby mówienia do ludzi, miejsce, aby podjąć pewne ryzyko. Jesteś odpowiedzialny członek grupy i może pomóc, aby to skuteczne doświadczenie dla każdego. Dobrym sposobem, aby myśleć o tym, jak grupa może pomóc ludziom, to jest: Rozważmy osobę ryzykując inny sposób mówienia o sprawach osobistych, uzyskiwanie niektóre odpowiedzi od innych członków, że brzmi dobrze, a następnie uczą się od tego doświadczenia.

Jak najlepiej, aby przełożyć swoje wewnętrzne reakcje na słowa. Ciężko pracować, aby uświadomić sobie, co myślisz i co czujesz, a następnie niech grupa znać. Grupa nie jest "tea party", gdzie wszystko musi być zrobione w odpowiedni sposób społecznie. Na przykład, podczas gdy przerwy zwykle nie do przyjęcia w towarzyskich w grupach terapii są często pożądane. Grupa jest miejsce, aby spróbować poznać sens tego, co dzieje się wewnątrz i reakcje, które się miesza się.

Pamiętaj, że jak ludzie mówią jest równie ważne jak to, co mówią. Jak słuchać innych, a jak myślisz o tym, co ty sam zostały mówiąc, staram się myśleć poza słowa do innych wiadomości wysyłane. Czasami znaczenie słów nie pasuje do tonu głosu lub wyrazu twarzy.

Ponieważ grupa jest miejscem, aby dowiedzieć się z samego doświadczenia, ważne jest, aby skupić się na tym, co dzieje się wewnątrz pomieszczenia grupowej między członkami oraz między poszczególnych członków i lidera. Często zrozumienie tych relacji rzuca nowe światło na stosunki zewnętrzne. Wiele osób jest pomocna myśleć o sobie w kategoriach rzeczy, które znają i nie wiedzą o sobie, a to, co inni wiedzą, albo nie wiem. Jednym z zadań w grupie jest, aby spróbować pomóc członkowie stają się bardziej znane na innych i do siebie przez trzy główne sposoby:

1. Dyskusja na temat rzeczy, które zazwyczaj mają ukryte o sobie lub mówić o myśli dotyczących innych (self-ujawnienie),

2. słuchać, co inni mają do powiedzenia o tym, co może być twoje ślepe plamki (sprzężenie zwrotne),

3. słuchać ciężko i trudno myśleć, dzięki czemu można lepiej zrozumieć siebie (wglądu).

Kaszubskie miasta

W uzupełnieniu do spontanicznej interakcji pomiędzy członkami grupy, które często wykorzystują, aby pomóc pacjentowi osiągnąć swoje cele, niektórzy przywódcy grupy mogą liczyć na kilka innych technik, jak również. W niektórych grupach mogą występować pewne nauczanie w formie wykładów, dyskusji zogniskowanych, materiałów informacyjnych lub odczytów. Niektórzy liderzy mogą wykorzystywać ćwiczenia strukturalne lub lekcji w celu wzmocnienia procesu uczenia się. Takie dodatkowe środki pomocnicze do poznawania siebie i innych może być bardzo pomocne, jeśli dać mu swój pełny wysiłek.

Jak są grupowe i indywidualne leczenie inaczej?

Terapia grupowa jest czymś różni się od terapii indywidualnej. Dla wielu ludzi - na przykład ludzie, którzy są nerwowy wokół innych lub mają niską samoocenę - terapia grupowa może być bardziej skuteczne niż terapii indywidualnej. Dla niektórych ludzi, ideałem jest, aby być w obu grupach i terapii indywidualnej, gdzie informacje zwrotne od grupy mogą być przetwarzane w sesji z terapeutą indywidualnym i rosnącej samozrozumienia od indywidualnej pracy może pozwolić jeden jest bardziej realne w grupie.

Czy Grupy naprawdę pomóc ludziom?

Terapia grupowa jest powszechnie stosowany i jest standardową częścią programów leczenia od ponad 50 lat. Czasami jest on stosowany jako główny lub Być może jedynym podejściem leczenia. Niekiedy jest on stosowany jako część metody obróbki, które mogą obejmować terapię fizyczną, leki i inne działania. Terapia Grupa wykazano w badaniach być skuteczne leczenie. Badania, które w porównaniu indywidualne i grupowe podejścia wskazują, że oba są o równie skuteczne. Różnica w porównaniu z grupami, oczywiście, jest to, że grupa musi tworzyć, a członkowie muszą poznać się nawzajem nieco wcześniej może mieć największe korzyści.

Większość osób, które uczestniczyły w niektórych rodzajach grup nie-terapeutycznych, na przykład w szkołach, kościołach, czy działalność społeczną. Grupy terapeutyczne będą miały wiele tych samych cech. Różnica polega na tym, że w grupie leczonej lider ma obowiązek zapewnienia, że ??grupa pozostaje koncentruje się na swoich celach terapeutycznych oraz że wszyscy członkowie uczestniczą w tym.

Czego oczekuje się od mnie, czy mogę zostać członkiem grupy?

• Regularna obecność jest kluczowa dla utrzymania ciągłości i bezpieczeństwa w grupie. Jeśli nie mogą uczestniczyć regularnie z powodu innych zobowiązań, a następnie terapia indywidualna może być lepiej dla Ciebie.

• Pojawi się spodziewać, aby utrzymać w ścisłej tajemnicy i nigdy nie powtarzać niczego poza grupę, którą słychać w grupie. Jeśli się z innymi swoim doświadczeniem grupowym, trzeba mówić tylko o sobie, a nie o tym, co inni ujawnił, ani nawet kim są.

• Pojawi się spodziewać, aby utrzymać pełną szacunku postawę wobec innych w grupie, mówiąc swoją prawdę, ale także z poszanowaniem ich.

• Najważniejszym tematem grupa jest co członkowie grupy czują się w pokoju grupy w danym momencie, a zwłaszcza o innych w grupie. Omawiając wydarzenia życiowe i doświadczenia są ważne, ważne jest również, aby skupić się na swoich uczuciach i myślach, gdy odnoszące się przeżyciami lub słuchania innych doświadczeń.

• Terapia grupowa polega na chęci poznania gamę uczuć i odwagę zmierzyć dyskomfort. Pojawi się spodziewać na pobyt w czasach z niewygodnych uczuć i zrozumienia sposobów jesteś skłonny, aby uniknąć tych uczuć. Silences są w porządku. Nie czują presję, aby "wypełnić w ciszy."

• Udział w grupie bierze kontrolowanym ryzyku z możliwością wielkiej zmiany!

• Będzie można eksperymentować poprzez interakcje w grupie w sposób może nie ryzykują z rodziną, przyjaciółmi, partnerami i współpracownikami.

• Pojawi się spodziewać, aby zapewnić uczciwą informację innym i omówić swoje obawy, jak inni zareagują, i będzie oczekiwać być otwarci na informacje zwrotne.

• Ponieważ ważne jest, aby członkowie grupy, aby zrozumieć dynamikę interpersonalnych pomiędzy członkami, można się spodziewać, aby nie tworzyć relacje społeczne z innymi członkami grupy spoza grupy. Jeśli jakikolwiek kontakt lub rozmowy wystąpić pomiędzy członkami grupy poza sesjach grupowych, można się spodziewać, aby doprowadzić te interakcje z powrotem do grupy tak, aby żadne tajemnice są utrzymywane z grupy.

• Jeśli dołączyć do grupy, to jest pytanie, które zdecydują się uczestniczyć w sesjach początkowych 12 przed podjęciem decyzji o pobyt lub opuścić grupę.

Wspólne potknięcia

To normalne, że czują się zaniepokojeni są w grupach. Prawie wszyscy doświadcza w pewnym stopniu. Jednym ze sposobów radzenia sobie z tym jest o tym mówić na wczesnym etapie w grupie. Jest to dobry model przydatności mówić o rzeczach, tak aby mogły one być wyjaśnione i niepokój związany z nimi zmniejszona.

To jest rola lidera, aby zachęcić użytkowników do rozmawiać ze sobą i aby pomóc utrzymać grupę koncentruje się na najważniejszych zadaniach. Lider nie ma dostarczyć gotowe odpowiedzi na konkretne problemy. Jedną z rzeczy, które będą występować w grupie uczy się korzystać z procesu rozmowy z innymi ludźmi, a nie tylko uzyskanie odpowiedzi pat.

Starają się wyrazić słowami połączenie między jak reagują lub uczucie i co się dzieje między tobą a innymi ludźmi, zarówno w grupie, jak i poza. To wszystko jest w porządku, aby być emocjonalne. Ten proces próbując zrozumieć reakcje lub objawów w kategoriach relacji jest bardzo ważne.

Wielu członków grupy znajdują się przeżywa poczucie zakłopotania lub zniechęcenia po podniecenia kilku pierwszych sesjach grupowych. Proszę trzymać się z nim przez ten etap. To prawie zawsze występuje, i to odzwierciedla fakt, że zawsze zabiera trochę czasu grupom rozwijać swoje maksimum korzyści dla członków. Gdy grupa doświadczyła tego, że jest w znacznie lepszej sytuacji, aby być pomocnym.

Od czasu do czasu w grupie, może znaleźć się mając negatywne uczucia rozczarowania, frustracji, a nawet złość. Ważne jest, aby mówić o tych reakcjach w konstruktywny sposób. Wiele osób ma trudności z zarządzaniem tego rodzaju uczuć, i to jest część zadań Grupy do ich rozpatrzenia. Czasami te negatywne uczucia mogą być w kierunku lidera. Równie ważne jest, że są też rozmawialiśmy.

Starają się zastosować to, czego uczą się w grupie na sytuacje zewnętrzne. Wielu członków grupy okazało się bardzo przydatne, aby porozmawiać z grupą o tym, jak mogą one przejść o stosowaniu, czego się uczą, a następnie spróbuj go na zewnątrz w życiu osobistym i zgłoś się do grupy o tym, jak to poszło. Badania wykazały, że więcej można to zrobić, tym bardziej staje się leczenie "prawdziwy", a tym bardziej będziesz z niej wydostać. W tym samym czasie, należy pamiętać, że reszta świata nie musi działać w taki sam sposób, jak w grupie terapeutycznej. Wypróbuj swoje pomysły w grupie pierwszej aby sprawdzić, czy plany są dobrze przemyślane.

Zasady grupowe

Poufność.

Bardzo ważne jest, że rzeczy, które mówi się w grupie nie są powtarzane na zewnątrz. Możesz, oczywiście, chcą, aby omówić swoje doświadczenia z ludzi blisko ciebie, ale nawet wtedy nie jest ważne, aby dołączyć nazwy lub szczegółowych informacji na rozmowę. Z naszego doświadczenia wynika, że ??jest niezwykle rzadkie, aby istniała jakakolwiek istotna przerwa w poufności w grupach terapeutycznych. Należy upewnić się, że nie mówią o innych, tak samo jak nie chcesz, żeby mówić o sobie poza grupą.

Obecność i punktualność.

Jest bardzo ważne, aby uczestniczyć we wszystkich sesjach i przybyć na czas. Gdy grupa dostaje się, że działa on jako grupę, a nawet, jeśli tylko jeden element jest nieobecne, nie jest taka sama. Więc zarówno dla własnego dobra i dla dobra wszystkich członków, proszę mieć regularny uczestnik. Jeśli z jakiegoś powodu nie jest możliwe, aby zrobić sesję, a następnie zadzwonić z wyprzedzeniem i dyskutować z terapeutą lub przynajmniej pozostawić informacje. Następnie grupa będzie wiedzieć, że nie idą i nie będzie czekać, aż dotarł zabrać się do pracy. Jest to przydatne dla grupy, aby spędzić trochę czasu okresowo mówić o poważnych nieobecności takich jak wycieczki lub wakacje i dyskusji, jak zaplanować dla nich jako grupa.

Początkowe zaangażowanie.

Większość interpersonalne grupy terapii mają być długoterminowe w przyrodzie. Potrzeba czasu, aby docenić, ile grupa może pomóc, więc ważne jest, aby zobowiązać się do grupy przez minimum 12 sesji. Po dołączeniu, oczekuje się, że będzie rozmawiać z grupą jakiekolwiek uczucia można mieć o chęć opuścić grupę.

Alkohol lub narkotyki.

Grupy są miejsca dla wrażliwych dyskusji osobowych. Istotne jest http://www.justynaczowicka.pl to, że nie przychodzą do sesji pod wpływem alkoholu lub narkotyków, z wyjątkiem leków. To nie znaczy, że to jest dobre czy złe użycie alkoholu lub narkotyków, ale oni się w sposób jak najbardziej z doświadczeń grupy. Zgodnie z ogólną zasadą, zostaniesz poproszony o opuszczenie sesji, jeśli zachowanie jest znacznie ograniczona.

Towarzyskich z członków grupy.

Ważne jest, aby myśleć o grupach jako ustawienie leczenia, a nie jako zamiennik innych działań społecznych. Członkowie grupy zaleca, aby nie mieć poza kontakty ze sobą. Powodem tego jest to, że jeśli masz szczególne stosunki z innego członka grupy, że związek staje na drodze uzyskania jak najwięcej z interakcji w grupie. Dwaj z was znajdzie się konieczności tajemnice z grupy czy nie rozwiązywania problemów z powodu waszej przyjaźni. Jeżeli należy mieć poza kontakt z członków grupy, wtedy jest ważne, to jest mowa w grupie tak, że efekty mogą być brane pod uwagę. Zostaniesz poproszony, aby zobowiązanie do zgłaszania takich kontaktów z grupy

Ile kosztuje terapia grupowa?

Wiele firm ubezpieczeniowych pokrycie kosztów terapii grupowej, tak jak robią indywidualną terapię. Jeśli nie masz ubezpieczenia, które będą płacić za terapii grupowej, jesteśmy gotowi rozważyć ruchomej skali uczestnictwa w grupie. Standardowa opłata za terapii grupowej jest 100 $ za sesję, ale jeśli nie możesz zapłacić tyle, opłata ta może zostać zmniejszona, czasem znacznie, w zależności od dochodów. Jeżeli zakład ubezpieczeń lub zmiany okoliczności, twoja opłata zostanie skorygowana. Opłaty przesuwane są weryfikowane przynajmniej raz w roku.

Jeżeli po zapoznaniu się z tym artykułem, jesteś zainteresowany dołączeniem do jednej z moich grup, zadzwoń Shawn Goldberg w (03) 96875333 porozmawiać lub zarezerwować wstępną sesję indywidualną.

Wpis zawdzięczamy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *