Kaszuby a turystyka

Kaszuby a turystyka

W tym tygodniu natknąłem się na artykuł podkreślając rosnącą tendencję wycieczki ubóstwem. Pisarz opisał rozwijający aleję branży turystycznej, w którym podróżujący połączyć się z lokalnej firmy turystycznej, która prowadzi ich wokół slumsów na kilka godzin, aby pokazać im, co wygląda jak ubóstwo w krajach rozwijających się. Wierzę, że koncepcja ta budzi pewne ważne kwestie etyczne dla podróżnych.

Są „wycieczki biedy” etyczne? Czy oni naprawdę pomóc Wspólnocie lub są one jedynie wykorzystanie wrażliwych ludzi?

Myśl o grupie turystów schodzących po strefie ubóstwa jeździł w ich 15-osobowego vana, noszenie ubrania z kamery zwisające z ich szyje naprawdę mnie niepokoi. Jestem niechętnie, ponieważ wierzę, taka wycieczka stawia ludzi żyjących w ubóstwie na wyświetlaczu i atakuje ich życie. Co myślę, że jeśli ktoś jechał w górę iw dół mojego podmiejskiego amerykańska ulica przyciąganie zdjęcia mnie i wpatrując się w zupełnym zdumieniu jak wynieść śmieci lub umyć samochód? Wydaje się absurdalne. Jaką wiadomość czy to przesłanie do ludzi doświadczających ubóstwa? Należy Chyba może czuć się raczej upokorzony.

Ale jestem obłudny? Nie ci „turyści biedy” mają dobre intencje – aby dowiedzieć się, które mają być kwestionowane, by coś zmienić? Nie mogę zrobić to samo podczas podróży? Po tym wszystkim, chcę zobaczyć, jak ludzie naprawdę żyją. Więc przystawki zdjęcia, choć dyskretnie, tak, że mogę pokazać ludziom w domu, co wygląda ubóstwa w krajach rozwijających się … prawda?

Aby być uczciwym, tak naprawdę cieszyć pozostawiając tę ??American Life nadmiaru i przechodząc do miejsca, gdzie można doświadczyć (przynajmniej na pewnym poziomie), co dwie trzecie planety żyje jak codzień. To po prostu czuje się tak realne i bez cenzury. Moje wizyty w miastach śmieci w Egipcie, społeczności wiejskich w Peru, a ubogie wioski w Ugandzie są doświadczenia podróży, które wytwarzały największą zmianę we mnie.

Dlaczego więc nie waham wspierać aleję z branży turystycznej, które pomaga ułatwić podobne doświadczenia z innymi turystami?

Myślę, że powodem jest fakt, że wycieczki te nie faktycznie stworzyć te same doświadczenia dla podróżnych. Udało mi się odwiedzić te miejsca, ponieważ spędziłem tam czas wolontariatu, pomagając wzmocnić społeczności ubogich zamiast po prostu objechać je; I tworzą relacje z mieszkańcami gminy, a nie tylko prowadzenia przez nich. Wycieczki Ubóstwo pominąć kluczowe elementy zaangażowanie, wkład i wymiany.

Nie jestem tutaj, aby osądzić, kto podpisał się za lub podjętej jeden z tych tak zwanych „wycieczki z ubóstwem”. Rzeczywiście, fakt, że to zrobisz albo uznały ten sposób jest godna podziwu, bo naprawdę wierzę intencje były altruistyczne. Ty również byli skłonni postawić się w niewygodnej, może nawet niebezpiecznej sytuacji, która jest coś nie każdy podróżny zrobi.

Niemniej jednak moje obawy nie ustąpi. Obawiam wycieczki ubóstwo nie będzie naprawdę doprowadzić do zmian, a to może faktycznie robią więcej szkody niż pożytku dla społeczeństwa, jak i do osób podróżujących. Mamy obowiązek jako obywateli świata, aby zapewnić nam dokonywać wyborów etycznych podczas podróży. To nie znaczy, że nigdy nie powinno się odwiedzić slumsach, ale to nie znaczy, że należy dokładnie rozważyć najbardziej odpowiedzialne środki robić.

Jeśli rozważają podróż, która doprowadza cię twarzą w twarz z nędzy, albo konkretnie „wycieczkę ubóstwa”, oto kilka pytań, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji:

1.) Czy pieniądze wydaję na trasie iść w kierunku pomóc tej społeczności?

Czy ktoś ze wspólnoty służącej jako przewodnika? Czy zyski z wycieczki reinwestowane do edukacji, opieki zdrowotnej czy rozwoju gospodarczego społeczności? Czy dokładnych badań. Zapytaj szczegółowe pytania dotyczące firmy turystycznej. Dowiedz się, jak są one za pomocą pieniędzy, a jeśli nie są reinwestowane w społeczności, starannie rozważyć, czy Twój touring społeczność będzie naprawdę mają pozytywny wpływ na ludzi, którzy tam mieszkają.

2.) Jakie są moje motywacje do podjęcia takiej trasy?

Kaszuby a turystyka

Czy chcesz zobaczyć ubóstwa i osiągnąć lepsze zrozumienie tego? Czy szukacie rozumienie ubóstwa, które zainspirują Cię do działania? A może po prostu chcesz nauczyć dziecko, dlaczego nie powinniśmy marnować jego jedzenie? Osoby doświadczające ubóstwa nie są atrakcji turystycznych. Są tam nie ma być gawked na lub dziwili się bardziej niż ty i ja. Bądź dyskretny i upewnić się, że motywy zaangażowania chęć podjęcia działań.

3.) Czy mogę podjąć taką wycieczkę we własnej wspólnocie jeśli możliwość?

To jest trudne pytanie. Ilu z nas weźmie wycieczkę ubóstwa w obcym kraju, ale nie w naszym własnym? Ilu z nas dobrowolnie przez kilka tygodni, aby pomóc sierotom w Ugandzie, ale wolno skakać na możliwość opieki nad ubogimi w naszej społeczności? Nie będzie martwy wchodząc w takim to a takim części miasta. Uważamy, że będziemy rozstrzelani. Nasz samochód zostanie skradziony. A poza tym, to po prostu nie tak efektowne, aby spędzić weekend w lokalnej jadłodajni, jak to jest podróżować za granicę. Jesteśmy mniej boją się zaryzykować w jednej z najbardziej znanych slumsów w Afryce, niż jesteśmy do kierowania naszą zamknięty samochód w amerykańskich miast-wewnętrznymi? Niestety, jestem winny wszystkich tych myśli siebie. Zanim zastosuje się na wycieczkę do połowy społeczności na całym świecie, wziąć popołudnie i spędzić trochę czasu na poznanie własnych. Nikt z nas nie jest tak daleko od biedy jak chcielibyśmy myśleć.

4.) Czy istnieje inny sposób mogę rozwijać zrozumienie skrajnym ubóstwie, że zamiast zachęca do zaangażowania społeczności?

Zamiast zwiedzania ubóstwem lub widząc ubóstwo – współpracować z ludźmi, którzy go zamieszkują. Relacje te są tym, co prowadzi do pozytywnych i trwałych zmian. Jesteśmy wielkimi zwolennikami podróży relacyjnej, ale zdajemy sobie sprawę, to nie jest łatwe. To wymaga czasu i wysiłku. Proponujemy kilka opcji ułatwiających:

Wolontariusz. Mamy zarówno ochotnika na wycieczki z usług naszego kościoła i innych organizacji opartych na wierze. Możliwości te miały nas do jednych z najbardziej zniszczonych wspólnot w Egipcie, Ugandzie i na Dominikanie, a także Orlando, Hartford, Nowym Jorku i Waszyngtonu w Stanach Zjednoczonych. wycieczki te wahały się w czasie od jednego dnia do jednego tygodnia do jednego miesiąca.

Spróbuj domowej atmosfery. Jeśli wolontariat nie jest Twój styl, to może lokalna opcja domu pobyt jest odpowiedni dla Ciebie. Można zatrzymać się tak mało lub tak długo, jak chcesz, i są one dostępne najczęściej w dowolnym miejscu na świecie. Spędziliśmy noc z rodziną na Isla Taquile na jeziorze Titicaca w Peru. Dowiedzieliśmy się wiele na temat ich stylu życia i tradycji, grał z dziećmi, jedli pyszne domowe jedzenie, a dowiedział się o ich społeczności.

5.) Czy jestem przygotowany do odpowiedzi na to, co ja widzę?

Co zrobisz z wiedzy nabytej na tej trasie „ubóstwo?” Będziesz żyć inaczej? Dasz na cele charytatywne? Jeśli tak, to jakie? Będzie kształcić swoich przyjaciół i rodzinę? Czy Twój nowo zdobyta wiedza wpływ nawyków jako konsumenta i / lub samotnie? Jednak zdecydujesz się podjąć działania, masz obowiązek zrobić coś z tą wiedzą.

Jednym z powodów ludzie są wyłączone przez biedę, albo boją się go, dlatego, że naprawdę nie mam pojęcia, co z tym zrobić. To obniża ich i przytłacza je, więc oni raczej trzymać się bardziej przyjemnych miejsc do podróżowania. Po tym wszystkim, jest to wakacje, prawda? Nie winię ich. Podejmowanie działań nie jest łatwe. Ale to jest bardzo ważne. Twoja firma wycieczek lub przewodnik powinie http://pbok.pl/odszkodowanie-za-wypadek-smiertelny/n dostarczyć kilku prostych krokach działania, w jaki sposób można zastosować swoją wiedzę na temat ubóstwa, pogłębiać swoją wiedzę i zmiany wpływu. Jeśli nie, to badania niezależnie, lub skontaktować się z nami. Chcielibyśmy podzielić się z Wami naszymi przemyśleniami.

Czy kiedykolwiek przyjął „Tour ubóstwo?” Czy uważasz, że są etyczne?

Czy zgłosił się za granicą? Jakie są twoje przemyślenia na temat sposobu podróżujący mogą mieć pozytywny wpływ na ograniczenie ubóstwa globalnej?

Wpis zawdzięczamy http://www.printexpress.pl

Post Categories: Baza noclegowa