Jezyk kaszubski

Czy jąkanie mieć coś wspólnego z inteligencją? Jest to jeden z najbardziej nielogicznych pytania zajmujących umysły większości spoza jąkających się. A odpowiedź na to pytanie jest absolutnie nie. Jąkanie jest tylko zaburzenia mowy utrudniania co powoduje, że osoby cierpiące na jąkać kiedy mówią. Będąc zaburzenia mowy, jąkanie ma żadnego związku z inteligencją i intelektu. Choć niektórzy mogą twierdzić, że neuronowe wzory jąkających się różnią od tych spoza jąkających się neurony odpowiedzialne za słuch i mowę są w żaden sposób związane z neuronów odpowiedzialnych za inteligencję.

Pojęcie porównując jąkanie się inteligencją jest sama w sobie błędne, ponieważ inteligencja człowieka jest mierzona poprzez IQ lub iloraz inteligencji. IQ osoby, zależy w dużej mierze od zdolności osoby do uchwycenia nowych rzeczy i szybkiego uczenia się rzeczy. Ale neurony odpowiedzialne za ustalanie własnego IQ jest obecny w korze czołowej, podczas gdy te, odpowiedzialne za słuchu i mowy są obecne w tylnej i to wyraźnie pokazuje, że można w żaden sposób nie wpływa na inne.

Chociaż naukowo nie ma połączenia między inteligencją i jąkanie, inteligencja z jednostki jąkania może ulec pogorszeniu ze względu na problem. To w dużej mierze opiera się na jak jąkanie dzieci były traktowane w ich otoczeniu. Jąkających zazwyczaj wykonane są zabawy i nigdy nie otrzymują szansę pokazać swoją waleczność. Chociaż społeczeństwo uważa je wyłączyć w taki sposób, że odmawia im współczucie, które jest zwykle wyświetlane w stosunku do osób niepełnosprawnych. Gdzie koncesje są dla innych wyłączona, jąkających się nie podano koncesji ani nie są one traktowane z niepokojem, a nawet gorsze są odzywki wskazał na nich.

Nawet jeśli niektóre jąkających były w stanie skutecznie przezwyciężyć odzywki i wyświetlane ich inteligencji, że nie udało się zaprezentować swoje umiejętności z powodu obojętności Towarzystwa im. Na początku, że społeczeństwo stworzyło wokół nich widok przedstawiający je jako tępy partii, dając światu wrażenie, że nie są tak inteligentne jak innych ludzi. Ale jeden punkt okazuje się pokazać, że nie może istnieć związek między jąkaniem i inteligencji jest wiele znanych ludzi sukcesu w tym Sir Winston Churchill, król Jerzy VI, etc., które dowiodły swej przebiegłości pomimo ich jąkania.

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji z brytyjskiego Stowarzyszenia jąkając

Wpis zawdzięczamy

Post Categories: Koscioly i zabytki