Podroz na Kaszuby

Podroz na Kaszuby

Nie brakuje wśród telewizyjnych reality show, które promują podglądactwa do czasem nudny i przewidywalny życia sławnych i bogatych; Jednak coraz więcej z tych reality show skupiają się na umiejętności, talentów i pasji, zwłaszcza takich jak gotowanie, taniec, i śpiew. Jeden z największych trendów reality chwycić jest genealogia. Podczas gdy większość ludzi prezentowanych na tych o względnie programów mają statusu gwiazdy, ostateczny wiadomość jest taka, że ??świat genealogii jest otwarta dla wszystkich – bez względu na rasę, wyznanie, kolor skóry, rozgłos, a wypłata – i to, co jest tak kuszące dla dzisiejszych odbiorców.

Minęło 35 lat od cenionych powieści Roots Alex Haley za: Saga o amerykańskiej rodziny zadebiutował jako miniserialu ABC. Finał serialu, który jest trzecim najlepiej oglądanym programem telewizyjnym w historii USA, zapalić zainteresowanie wśród Amerykanów, zwłaszcza tych pochodzenia afrykańskiego, mapować własnego rodu. W rzeczywistości, Iron Chef genealogii w świecie reality TV jest Henry Louis Gates Jr., profesor Harvardu, historyk i badacz, który okazuje się być Amerykaninem pochodzenia afrykańskiego (AmAf). Profesora Gatesa recepta na udane oglądania telewizji to mikstura składników, które dostarcza pyszne i satysfakcjonujący produkt, który zachwyca naukowców rodzinnych upodobań.

Teraz, że kilkadziesiąt lat minęło od Roots antenie, telewizja – tym razem reality TV – po raz kolejny odgrywa ważną rolę w pobudzaniu ludzi wszystkich kolorów i tła prześledzić ich historię rodzinną. Profesor Henry Gates przynosi swoje umiejętności, wiedzę i pasję do badań rodu na czele, nie tylko dla AmAfs, ale dla wszystkich obywateli amerykańskich (AmEurs, AmAsians, AmLats, et al) w tym kraju tyglem naszego. Oprócz pisania i prezentowania programów genealogicznych wielki profesor Gates jest także redaktor naczelny korzenia, a także współzałożyciel AfricanDNA.com, która zasila sekcja genealogia korzenia. Należący do The Washington Post Company, korzeń jest online źródła wiadomości i komentarze z perspektywy AM-AF.

W roku 2006 i ponownie w 2008 roku profesor Gates produkowane Afroamerykanin Mieszka 1 i African American Lives 2, odpowiednio. Miniserialu PBS prześledzić Afryki i podporządkowanymi korzenie gwiazd (Oprah Winfrey, Whoopi Goldberg, Quincy Jones i inni) z wykorzystaniem tradycyjnych metod badań genealogicznych, jak również analizy DNA dostarczone przez afrykańskiego Ancestry.com, która została utworzona w 2002 roku przez czarnego naukowca dr Rick Kittles i czarny przedsiębiorca Gina Paige. African przodków ustanowiła afrykańską bazę danych, która jest uważana za największy i najbardziej wszechstronny w swoim rodzaju dzisiaj, oferując rodowód z 30 krajów afrykańskich i 200 grup etnicznych. Firma wykorzystuje DNA wskazać afrykański kraj pochodzenia swoich klientów.

Profesor Gates współpracuje z dwóch innych firm DNA specjalizujący się w śledzeniu afrykańskich przodków, w tym 23andMe.com (nazwa odnosi się do 23 par chromosomów, wszyscy mamy) oraz Family Tree DNA. Spośród testowanych przez 23andMe ponad 100.000 AmAFs, a nie jeden z uczestników został uznany za 100% afrykańskiego. Jak wspomniano w ostatnim National Public Radio (NPR) wywiadzie, profesor Gates, który jest określany jako Afroamerykanie lub czarny, jest w rzeczywistości 57% bieli. Według Gatesa, 35% wszystkich czarnych amerykańskich mężczyzn nie może śledzić ich Y-DNA (testy samca wzdłuż jego bezpośredniej linii ojcowskiej) korzenie w Afryce, ponieważ ich bezpośrednim ojcowski rodowód zawiera białego człowieka (często właściciel niewolników) oraz czarna niewolnica, jak to ma miejsce w przypadku profesora Gatesa, a dodatkowo Pierwsza Dama Michelle Obama (jak donosi The New York Times). Poszukiwania będą musiały być wykonane przez mitochondrialnego DNA, który testuje mężczyznę lub kobietę wzdłuż ich bezpośredniej linii matki.

Po fenomenalnym sukcesie African American Lives 1 i 2, profesor Gates rozpoczęła Twarze Ameryki Z Henry Louis Gates Jr. PBS w roku 2010. Rok później na antenie PBS Henry Louis Gates „czarnych w Ameryce Łacińskiej, który napędza domu fakt, że z 12,5 mln niewolników, które zostały przywiezione z Afryki między 1500 i 1800 roku, mniej niż 4% zostały sprowadzone do Ameryki; drugie 11 milionów plus skończyło się na Karaibach i Ameryce Łacińskiej. Większość AmAfs są potomkami około 400 tysięcy czarnych Afrykanów przyniósł do Ameryki w wieku 18 i 19.

Oblicza Ameryki odwzorowane genealogię kilkunastu amerykańskich gwiazd o różnych środowisk etnicznych i religijnych – w tym poetki Elizabeth Alexander, dziennikarz Malcolm Gladwell, a także aktorka Meryl Streep, wiolonczelista Yo-Yo Ma, i chirurg Mehmet Oz (aka Dr Oz) , Po raz kolejny, genealogia i genetyki odegrał rolę w znalezieniu profile rodu uczestników.

Oczywiście profesor Gates uderzył akord z Amerykanów, którzy są zainteresowani śledzenie ich pochodzenie. Rok po afroamerykańskich Lives 1 wyemitowany w 2006 roku, Gates opublikował Roots Finding Oprah’y, znajdując własną. W 2008 roku CNN uruchomiła własną serii Black w Ameryce, i nadal napędzać interesy badaczy rodzinnych gospodarzem informacyjną stronę internetową genealogiczny. Kanada podążyli za modą, aby zaspokoić apetyt Canucks ‚dla badań historii rodzinnej, produkując własne Przodkowie serii genealogii na strychu.

Dzięki wpływu genealogii reality TV, genealogia witryn internetowych badawcze korzystały z trendu. Ancestry.com, uważane za największe i najbardziej znane z witryn internetowych, z zadowoleniem 800.000 nowych członków w latach 2009 i 2011, co przekłada się na wzrost o 80% abonentów. Nowe badania witryn internetowych które pojawiło się po drodze, takie jak RecordClick.com, która specjalizuje się w mniejszych projektów badawczych, co czyni go bardziej przystępne i dostępne dla naukowców spoza rodziny gwiazd.

Wiosną 2012 roku 12 serii profesora Gatesa Znalezienie korzeni z Henry Louis Gates Jr. premierę PBS. Tym razem Gates podwoiła liczbę swoich profilach gwiazd, zapraszając Samuel L. Jackson, Branford Marsalis i Condoleezza Rice, jak również Martha Stewart, Kevin Bacon, Margaret Cho, i Linda Chavez i inni, by odbyć podróż w przeszłość odwiedzić swoich przodków. Poszczególne odcinki serialu 10-częściowy można oglądać na Odnalezienie Roots.com.

PBS i CNN nie mają monopolu na programowaniu genealogii. NBC Rodzinne sekrety gwiazd (WDYTYA) znajduje się w trzeciej serii. WDYTYA podjęła pokroju Reba McEntire, Blair Underwood, Spike Lee, Rob Lowe i innych gwiazd na drogę samopoznania prześledzić ich pochodzenie rodzinne.

Epizod Rob Lowe został nakręcony w części Waszyngtonu Pierwszym przystankiem na drodze aktora była Biblioteka DAR, aby dowiedzieć się informacji o jego przodka wojny rewolucyjnej. Znajduje się w siedzibie Córki Rewolucji Amerykańskiej, Biblioteka DAR jest jednym z trzech największych genealogicznych ośrodków badawczych w USA, wraz z rodziną Historia Biblioteki w Salt Lake City i Archiwów Narodowych (także w D.C.). Lowe i niezależną genealogiem wykorzystywane Internetowy DAR Genealogical Research System (GRS). Jeśli przegapiłeś odcinek, można zobaczyć pełną epizod na Rodzinne sekrety gwiazd stronie internetowej.

Nie chcąc zadowolić tylko programów telewizyjnych sieci kablowych i satelitarnych, ja prana Internetu do innej taryfy związane genealogia-i natknął się na pokolenia projektu, wspaniała seria 38-epizod, który jest produkowany przez BYUtv pod egidą Uniwersytetu Brigham Young Broadcasting. Seria ta zajmuje się nurtu Amerykanów (różnego pochodzenia rasowych i etnicznych), zagłębiając się w głębszych aspektów, dlaczego członek rodziny może podjąć decyzję o podróży do badań pochodzenie w pierwszej kolejności. Każdy odcinek kroniki genealogiczny krok po kroku czeladnika, oferując pomocnych wskazówek naukowych i zasobów, a także nadanie historię jednostki, wzdłuż drogi. Choć Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich jest sponsoring partnerski, epizody nie próbują nawracać widzów do wiary mormonów. Odcinki projektu Generations są dostępne za pośrednictwem platform cyfrowych i telewizji kablowych, i mogą być przeglądane za pomocą internetowego streamingu na stronie BYUtv.

Nie zatrzymuj się z wyżej wymienionych programów; Poświęć chwilę, aby szukać lokalizacje interesujące zobaczyć, czy społeczności lokalne mogą mieć historyczne programów wideo. Larimer County (Colorado) Towarzystwo Genealogiczne (LCGS), który został rozpoczęty przez członków Córki Rewolucji Amerykańskiej w 1974 roku, obecnie produkuje serię dla swojej genealogii Quest TV. Ekspert w dziedzinie genealogii i rodzinnego badań zostały zaprezentowane w każdym miesiącu, omawiając najnowsze metody w zlokalizowaniu i przodkowie badawcze. LCGS podjęła projektów lokalnych rejestrów indeksowych, w tym na cmentarzach, grunty, małżeństwo, narodziny, śmierć i rozwód itp

Słyszeliście to powiedział, że każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku. W tym dzień i-wieku reality TV, podróż może równie dobrze zacząć na swojej kanapie. Czy jesteś zapalonym rodzinna historia detektywa szukają nowych zasobów badaw czych, osoby wymagające rozwiązania bolesne wspomnienia członka rodziny lub kogoś, kto kocha zagłębiając się w życiu gwiazd, istnieje program telewizyjny genealogii rzeczywistością dla własnych upodobań. Nawet jeśli uważasz, że nie mają żadnego interesu w genealogii, uwaga … jeden z tych odcinków reality TV może tylko zachęcić Państwa do wzięcia swoją podróż w przeszłość, aby lepiej zrozumieć, kim jesteś dzisiaj.

Wpis zawdzięczamy

Post Categories: Koscioly i zabytki