Słowiński Park Narodowy
Słowiński Park Narodowy

Słowiński Park Narodowy

park

Słowiński Park Narodowy to teren, który pod kątem turystycznym nie ma sobie równych. Stanowi on jeden z najbardziej charakterystycznych obszarów przyrodniczych w Polsce, co warto podkreślić chociażby z tego względu, iż jest to miejsce przyciągające studentów niczym magnes. Co takiego wyróżnia Słowiński Park Narodowy na tle szeregu innych miejsc? Więcej dowiesz się, czytając poniższe fragmenty.
Zacznijmy może od tego, że jest waga sklepowa Łódź to bardzo znany obszar w rejonie Łeby, gdzie przybywa rok rocznie tłumnie liczne grono zwolenników pieszych wędrówek i obcowania z przyrodą. Najważniejsze, co trzeba wyszczególnić decydując się na charakterystykę tego rezerwatu przyrody to z pewnością fakt, że są tam wysokie piaszczyste wydmy. Poza tym, teren ten dysponuje też przepięknymi jeziorami do jakich zalicza się Łebno oraz Gardno.

Są one malowniczymi obiektami przyrodniczymi, ale w porównaniu z terenami typowo rezerwatowymi, znacznie rzadziej wydają się być odwiedzane przez turystów. Co więcej, nie zapomnijmy także i o fakcie, że Łebno jest miejscem wartym obejrzenia chociażby raz w życiu głównie z tego względu, iż stanowi trzecie jezioro w naszym kraju biorąc pod uwagę jego wielkość. W zasadzie fenomenalnym zjawiskiem jest to, co stało się z tym akwenem wodnym na przestrzeni paru tysiącleci. Podczas kiedy dziś to miejsce wyróżniające się trzecią co do wielkości powierzchnią wodną w Polsce, jeszcze jakieś dziesięć tysięcy lat temu była to zwykła morska zatoka. Obecnie teren jest oddzielony przez potężne wzniesienia piaszczyste.

Zobacz stronę autora: Cukrzyca Kraków