Jezioro Łuknajno
Jezioro Łuknajno

Jezioro Łuknajno

jezioro

Jedną z najpopularniejszych atrakcji wodnych w naszym kraju okazuje się powszechnie znane i bardzo chętnie odwiedzane jezioro Łuknajno. Może jego nazewnictwo nie kojarzy się z atrakcjami turystycznymi na pierwszy rzut, ale mimo wszystko to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia. Co takiego cechuje https://krisbud24.pl/drzwi/ to jezioro? Dowiesz się z poniższych fragmentów.
Przede wszystkim trzeba podkreślić, iż jest to obiekt usytuowany mniej więcej jakieś pięć kilometrów od miejscowości Mikołajki. Stanowi wysokiej klasy przyrodniczy teren zaliczany do najważniejszych mazurskich przestrzeni. Wspomniany obszar jest zespolony poprzez bardzo wąski kanał z równie znanym jeziorem Śniardwy. Niestety przez ostatnie lata nastąpiło bardzo intensywne zarastanie jego powierzchni. Warto wspomnieć też i o tym, że płytkie jezioro ubezpieczenia oc ac porównanie o średniej głębokości wynoszącej dokładnie 0,6 metrów jest pełne nieatrakcyjnie wyglądających krzewów, szuwar oraz pokładów tataraku.

 

Co więcej na dnie znajduje się sporo osadu i mułu, a specjaliści zalecają, aby wykonać gruntowne czyszczenie, w celu wyzbycia się mocno porastających ten obszar glonów. Dodatkowo, jest tam tez wiele gromad ramienic i torfowiska, na jakich rosną wierzby i polany. Mimo tego mało ładnie wyglądającego terenu, Łuknajno jest jednym z najistotniejszych rezerwatów przyrody jaki znajduje się w naszym kraju. To sprawia, iż wpisany on został do konwencji Ramsar. Jest to również teren objęty specjalną ochroną ze względu na projekt Natura 2000. Powodem jest olbrzymia ilość różnorodnych gatunkówptaków, jakie tam zamieszkują. Jest to teren zamknięty dla ruchu nawet turystycznego, ponieważ w tej przestrzeni żyje mnóstwo typów zwierząt.

Zobacz stronę autora: kompozyty