Polskie rezerwaty
Polskie rezerwaty

Polskie rezerwaty

rezerwat

Kiedy mowa o rezerwacie przyrody, pierwsze co z reguły przychodzi na myśl standardowemu turyście z Polski to między innymi Puszcza Białowieska. Jest to wyjątkowo piękny teren i nie ma wątpliwości, że jest to jedyny z zachowanych po dziś dzień kompleksów leśnych w naturalnym, ekologicznym i nienaruszonym przez człowieka wyglądzie. Niemniej jednak trzeba stwierdzić, że nie jest sala bankietowa Szczecin to jedyny tego typu obszar naprawdę warty wyszczególnienia. Co zatem innego jest godne poświęcenia większej uwagi, kiedy decydujemy się wyruszyć na turystyczny, ale i przyrodniczy zarazem podbój Polski? Sprawdź poniżej.

Postaramy się zachęcić do odwiedzenia może niekoniecznie kojarzonego na pierwszy rzut oka i od razu przychodzącego do głowy rezerwatu jakim jest Rezerwat Pazurek.
Wracając na moment do Puszczy Białowieskiej, warto podkreślić, iż to ten teren, który wyróżnia się charakterystycznym zwierzakiem, jaki tam dominuje, a mianowicie oczywiście chodzi o żubra. Co ciekawe, agroturystyka na mazurach dla rodzin z dziećmi żubry występują na terenie kompleksów leśnych nawet w okresie zimy, a w szczególności kiedy panują bardzo niskie temperatury, zbliżają się do miejscowości położonych blisko rezerwatu. Należy także wspomnieć i o tym, że w lasach tu wspomnianych pojawia się bogactwo gatunków zwierzęcych nie tylko takich jak żubr, ale łącznie jest tam aż ponad dwanaście tysięcy typów rozmaitych przedstawicieli fauny! Jeszcze bardziej interesujące okazuje się zaś to, że w dużo mniej rozpowszechnionym rezerwacie to jest rezerwacie Pazurek występuje niemal identyczna ilość gatunków!