Biebrza
Biebrza

Biebrza

biebrza

Wśród atrakcji turystycznych naszego malowniczego kraju z pewnością wyszczególnić trzeba dziką rzekę, jaką jest Biebrza. Ze swej charakterystycznej nazwy bez wątpienia jest ona doskonale znana każdemu Polakowi. Dlaczego jednak warto wybrać się w tereny przy niej Gdańsk - telefonia komórkowa leżące? Co takiego specyficznego z przyrodniczego punktu widzenia Biebrza ma w sobie? Sprawdź to, czytając dalsze fragmenty naszego poradnika wirtualnego.
A zatem, najpierw warto jest wspomnieć o tym, że Biebrza posiada rozliczne rozlewiska, a to pozwala na częste odwiedziny przez miłośników naturalnych wycieczek w przyrodnicze tereny. Rok rocznie, Biebrza zyskuje na turystycznej popularności, co przekłada się między innymi na przybywanie do Polski https://www.kaskada.waw.pl/ogrody/ turystów praktycznie z całej Europy. Musimy wspomnieć, że jak każda rzeka w naszym kraju, także i Biebrza posiada liczne torfowiska, bagna oraz polany i łąki, jednakże jest to rzeka nieregulowana, jaka otaczają wszystkie te wyżej wymienione elementy krajobrazowe, dlatego też okazuje się ona fenomenem w wymiarze światowym, wręcz globalnym.

Musimy wspomnieć, że aż takiego terenu charakteryzującego się bagienno-torfowiskowym krajobrazem nie w takim wymiarze nigdzie indziej w całej Polsce.
W rejonie Biebrzy znajduje się praktycznie dwieście siedemdziesiąt gatunków ptaków. Jest tam także blisko pięćdziesiąt typów różnych ssaków oraz kilkanaście odmian płazów. Nie ma co ukrywać, że to teren mocno sprzyjający rozwojowi ekosystemów bardzo silnie zróżnicowanych. Jest tam wiele odmian ptaków, ssaków takich jak wilki czy tez łosie, wydry i bobry.

Zobacz stronę autora: płyty dkz