Rezerwat Pazurek
Rezerwat Pazurek

Rezerwat Pazurek

rezerwat

Jest to mniej rozpowszechniony teren aniżeli przykładowo Puszcza Kampinoska, czy Białowieska, jednakże nie da się ukryć, że ma on do zaproponowania równie wiele, pod kątem naturalności i braku ingerencji w teren przez człowieka, jak także jest to niesamowicie ciekawy obiekt turystyczny, będący prawdziwą atrakcją dla zwiedzających. Czym zatem wyszczególnia się Rezerwat Pazurek, że naprawdę warto go odwiedzić? Dowiesz się z dalszych części.
Rezerwat Pazurek odznacza się zwłaszcza ciekawym ukształtowaniem terenu, co sprawia, że jest to niesamowicie efektowne miejsce dla każdego szukającego nieco mniej obleganych terenów turystycznych. Łączna powierzchnia tego rezerwatu to praktycznie sto dziewięćdziesiąt hektarów. Generalnie to dość młody teren, który stworzony został praktycznie parę lat temu, natomiast nadal nie jest za http://www.nowosielscy.pl/ bardzo popularny, bowiem nie istnieje stulecia jak Puszcze wspomniane we wstępie niniejszego tekstu. Pod kątem przyrodniczym z kolei, naprawdę jest to obszar jaki warto jest wziąć pod uwagę, kiedy chcemy nieco pochodzić po łąkach i polanach oraz mamy na celu odbywanie ekscytujących pieszych wędrówek. To teren, na którym naprawdę da się poobcować z przyrodą i złapać z nią kontakt.

Cechą typową dla tego rezerwatu jest fakt, że znajduje się w nim duża ilość buczyny sudeckiej. To teren wartościowy pod względem turystycznym, właśnie ze względu na ten bukowy las. Ponadto jest tam mnóstwo jaworów, pięknych jodeł i sosen. Podobne gatunki występują jedynie na obszarze Sudetów i Wyżynie Śląskiej. Pazurek to rezerwat mogący pochwalić się drzewami z rzadkimi gatunkami roślin takimi jak niedźwiedzi czosnek stosowany często w kulinariach, czy też miesiącznica trwała oraz żywiec dziewięciolistny.