Bory Tucholskie
Bory Tucholskie

Bory Tucholskie

bory

To spory powierzchniowo kompleks o charakterze typowo leśnym, jaki uchodzi za jedna z największych tego rodzaju przestrzeni. Nie jest na pierwszy rzut oka to jakiś szczególnie wielki teren, niemniej jednak tak naprawdę to olbrzymia puszcza, która wraz z kolejnymi minutami zanurzania się w wędrówce po niej stanowi miejsce nieograniczone, nieprzebyte.
Wartym wyróżnienia w zakresie charakterystyki Borów Tucholskich szczegółem jest zwłaszcza fakt, że występuje tam mnóstwo gatunków roślinnych, do jakich zalicza się przede wszystkim sosny, jagody, borówki, kępy mchu. Do tego na terenie całej powierzchni Borów istnieje mnóstwo niewielkich stawików, jeziorek oraz dwie nieco większe rozmiarowo rzeki to jest Wda oraz Brda. Są tam też nieduże bagienka oraz dzika przyroda, która sprawia, że całość krajobrazu prezentuje się naprawdę niesamowicie. Bory Tucholskie to miejsce unikatowe, jeżeli chodzi o porastające te powierzchnie gatunki roślinne.

Wybór tego kompleksu leśnego na wakacyjny tour naprawdę jest strzałem w dziesiątkę, jeżeli tylko lubisz przemieszczać się w otoczeniu nietuzinkowej przyrody oraz kochasz typowe piesze wędrówki. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że ze względu na dwie wyżej wspomniane rzeki, Bory Tucholskie stanowią nieoceniony cel wakacyjny dla osób stanowiących zwolenników tradycyjnych rzecznych wycieczek, na przykład spływów kajakowych czy spływów na tratwie. Co więcej, to doskonała okazja do poznania bogactwa znajdujących się tam okazów flory i fauny. Po całym kompleksie znakomicie jeździ się na rowerze, albo wędruje ścieżkami pieszo.