Puszcza Romincka
Puszcza Romincka

Puszcza Romincka

puszcza

Na obszarze Mazur występuje jedna z bardziej wartościowych atrakcji w Polsce jeśli chodzi o atrakcje czysto turystyczne, a mianowicie mowa o Puszczy Rominckiej. Okazuje się ona wyjątkowo ciekawa ze względu na to, że jest to miejsce idealne do odbywania pieszych wędrówek. Czym się odznacza? Sprawdź poniżej.
Zacznijmy od konkretnej lokalizacji, a mianowicie – Puszcza Romincka występuje na powierzchni Mazur Garbatych. Jest to innymi słowy i potocznie mówiąc Polska Tajga. Jej uwarunkowanie geograficzne i wygląd krajobrazów tam występujących sprawia, że Puszcza Romincka uchodzi za teren mocno zbliżony do lasów północnych. Co więcej, nie zapominajmy, iż wyszczególnia ten obszar specyficzny klimat, który sprawia, że opisywany rezerwat przyrodniczy w naszym kraju stanowi jeden z najbardziej chłodnych punktów w całej Polsce.

Średnia temperatura tam panująca to mniej więcej sześć- siedem stopni Celsjusza. Jest tam natomiast dość gorące lato, a w minionym sezonie, kiedy w całej Polsce padały rekordowe temperatury, w Puszczy Rominckiej było ponad czterdzieści stopni!
Warto wyszczególnić Puszczę Romincką za obecność na niej wielkich torfowisk oraz świerczyny bnorealnej. To typowe krajobrazy jak na Syberii, dlatego nie ma się co dziwić, że na tle innych atrakcji turystycznych Polski, ta okazuje się zdecydowanie najbardziej „chłodną”. To prawdziwy raj dla zwolenników przyrody. Jest to miejsce niewątpliwie najważniejsze do zwiedzenia kiedy decydujemy się na wycieczkę w celach czysto przyrodniczych.