Co do zwiedzenia w Słowińskim Parku Narodowym?
Co do zwiedzenia w Słowińskim Parku Narodowym?

Co do zwiedzenia w Słowińskim Parku Narodowym?

park

Jeśli marzy Ci się poobcować nieco z przyrodą, koniecznie powinieneś udać się na prawdziwą wyprawę turystyczną do miejsca doskonale znanego turystom z Polski, jak i z zagranicy, a mianowicie Słowińskiego Parku Narodowego. Co takiego jest tam do zobaczenia, co sprawia, że turyści rządni przygód są ta przyciągani jak magnes? Dowiesz się o tym, czytając nasze dalsze akapity skup metali kolorowych rzeszów niniejszego informatora.
A zatem, najpierw wspomnijmy o tym, co takiego w ogóle charakteryzuje Słowiński Park Narodowy. I tak, przede wszystkim jest to teren w rejonie Łeby, gdzie występują typowe dla tego środowiska piaszczyste wydmy. Są one bardzo wysokie, co sprawia, że od razu zwracają uwagę turystów. Ponadto, są tam też dwa wielkie jeziora takie jak Łebno i Gardno. Mimo, że do nich turyści nie garną już tak licznie jak do wspomnianych wcześniej wydm, nadal są to miejsce chętnie odwiedzane i warte polecenia, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że Łebno to jedno z trzech największych powierzchniowo jezior na terenie naszego kraju. Warto wspomnieć też, że ten rejon był specyficzną zatoką morską jakieś dziesięć tysięcy lat temu. Wtedy stanowił zatokę morską jaka oddzielana była od Bałtyku wyłącznie przez niewielkie wzniesienia piaszczyste.

Co więcej, woda tego akwenu odznacza się posmakiem lekko słodko-słonym. Porastają w okolicy kompleksy leśne z dominantą gatunków sosnowych. Ponadto jest tam też wiele torfowych łąk oraz rozległe pastwiska. Dookoła brzegu porastają szuwary i torfowiska. Jest tam prawdziwe bogactwo fauny i flory. Na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego występują również jaskinie. W okresie lata to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc w Polsce.

Zobacz stronę autora: arabski tłumacz