Na wycieczkę nad rzekę?
Na wycieczkę nad rzekę?

Na wycieczkę nad rzekę?

na wycieczke

Kiedy decydujesz się pozostać na czas wakacyjnego urlopu w naszym pięknym kraju, z pewnością zastanawiasz się nad tym, jaki teren wybrać na miejsce wczasowania. Generalnie jest bardzo rozległy wachlarz możliwości turystycznego wędrowania przez Polskę, niemniej jednak postawić warto w szczególności na bardzo często odwiedzane, a wręcz oblegane przez turystów miejsca nadrzeczne. Jedną z ciekawszych rzek w naszym państwie okazuje się Biebrza. Powód wycieczki akurat tam? Odkryjesz go wraz z lekturą dalszych fragmentów niniejszego poradnika.
Zacznijmy od tego, że rozlewiska Biebrzy są na tyle rozliczne, że turysta może swobodnie wybierać, na jakie miejsce się zdecyduje. Generalnie nie brak tam również różnorodnych gatunków zwierząt i jeszcze więcej odmian roślinności.

Musimy wspomnieć również o tym, że Biebrza słynie na tle innych polskich rzek z faktu, że jej rozlewiska są objęte w dużym stopniu ochroną Biebrzańskiego Parku Narodowego. Turyści mają gdzie wędrować oraz mogą podziwiać przepięknie wynurzające się wieże obserwacyjne, mają gdzie organizować spływy kajakowe czy wycieczki piesze. Jedną z większych atrakcji turystycznych zlokalizowanych w okolicy Biebrzy jest Twierdza Osowiec, gdzie występuje rój nietoperzy – to chyba największe ich siedlisko w całym fragmencie północno-wschodniej Polski. Bez wątpienia miejsc turystycznych w Polsce, dużo bardziej atrakcyjnych do odwiedzenia niż Biebrza i jej okolice jest mnóstwo, ale z reguły ci którzy ostatecznie się tam zdecydują wybrać, są zachwyceni tego typu klimatem.